TOP Mexické pláže

Chystáte sa do Mexika no neviete ktoré pláže sú najlepšie? Ponúkame vám krátky súhrn o najkrajších plážach v Mexiku.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky a zájazdy do najkrajích kútov Mexika s ubytovaním aj dopravou.

Acapulco bay

Mesto Acapulco sa rozprestiera na pobreží Tichého oceánu. Patrí k najpopulárnejším častiam Mexika. Na týchto plážach nenájdete bežných Mexičanov. Acapulco bay sa stalo veľmi obľúbeným miestom pre tých najbohatším Mexičanov v krajine. Na pláži sa odohralo nespočetné množstvo filmových scén. Oblasť je obľúbeným miesto pre väčšinu hollywoodskych režisérov, ktorí tu natáčajú svoje filmy. Svetové celebrity tu trávia dovolenky a vychutnávajú si chvíľky oddychu. Tí najbohatší si na tomto mieste vybudovali luxusné dovolenkové sídla a niekoľkokrát do roka sa sem vracajú.

Acapulco_Bay_2010

V Acapulcu sa nachádzajú tri hlavné plážové oblasti. Najpopulárnejší je záliv Acapulco s nemenej známou Avenidou Miquel Alemán, ďalej je to pláž Playa Revolcadero a Puerto Marquéz. Samozrejme hotelierstvo je na veľmi vysokej úrovni. Luxusné hotely, úžasné reštaurácie poskytujú svojim zákazníkom jedinečný servis. Nočný život v Acapulcu je veĺmi bohatý. Množstvo nočných barov a diskoték nenechá žiadneho návštevníka chladným. Niekoľko menších pláži vytvára jednu dokonalú  hlavnú pláž Acapulco. Pláž je veľmi čistá a udržiavaná. Veľmi typickým znakom pre tieto pláže je zlatistý piesok, ale i veľmi priezračné a neobvykle teplé more. Veľmi ojedinele sa vyskytnú vlny, ktoré by návštevníkom pláže nedovolili plávať.

More je zväčša pokojné, ideálne na vodné športy. Pokiaľ nepatríte k tým, čo sa radi celý deň opaľujú, jednoznačne oceníte množstvo vodných športov, ktoré sa na pláži nachádzajú. Miestny predajcovia vám ponúknu vodné lyžovanie, parasailning, windsurfing, potápanie  alebo veľmi populárny rybolov. Jednoznačne je Acapulco rajom na zemi, kde však utratíte nemalé peniaze. Všetci sú si vedomí toho, kde sa nachádzajú a preto i tovar, ktorý ponúkajú je predražený. Za luxus sa však platí.

Tulum

Pláž sa rozprestiera na Yucatánskom polostrove. Okrem nádhernej pláže sa môžete tešiť i na pozostatky Mayskej pevnosti. Nájdete tu i rôzne iné pozostatky mayoskej kultúry. Chrámy, opevnenia, sochy,  Tulumská pláž je známa svojim jemnučkým bielym pieskom, obrovskými kokosovými palmami, ktoré sa lemujú po celom pobreží. More je azúrové, ideálne na strávenie dokonalej dovolenky. Teplota mora si drží veľmi príjemné teploty, okolo 27 stupňov. Pláž je veľmi veľká a rozľahlá, číže nikdy nepôsobí preplnene. Všetky pláže v okolí Tulumu sú verejné, ale i napriek tomu sú veľmi čisté a udržiavané.  Vstup do mora je pozvoľný. Preto je toto miesto veľmi obľúbené pre rodiny s deťmi, ktoré sa celé hodinu hrajú v plytkej vode s pieskom.

Na pláži si môžete prenajať loď a plaviť sa po celom pobreží. Ak ste milovníkom potápania, jednoznačne si prídete na svoje. Niekoľko metrov od brehu sa nachádzajú krásne koraly s bohatým podmorským životom. Po celej pláži sa nachádza niekoľko barov, v ktorých si môžete zakúpiť pitie a občerstvenie. Výnimočné na lokalite je, že sa tu nenachádzajú žiadne luxusné hotely, bary ani podniky. Akoby sa tu zastavil čas a ľudia si chceli užívať len to, čo im sama príroda nadelila. Na svete je takýchto pláži veľmi málo. Panensky neporušená príroda je ale zrejme veľkým lákadlom pre investorov, ktorí sa sem však vďaka vyššej sile zatiaľ nedostali. Jediné možnosť na ubytovanie sú tzv. chatrče. Obyčajné chatrče zo strechy z rákosia. Presne to je to práve plážové dobrodružstvo pre vás.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky a zájazdy do najkrajích kútov Mexika s ubytovaním aj dopravou.

tulum

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail