Lacná dovolenka v Mníchove

Multikultúrne mesto plné zábavy, prírody, zážitkov. Na jednom rohu stojí renesančná budova, hneď vedľa nájdete obchody s vychytenými značkami a na druhej strane ulice počuť smiech pánov sediacich v pivárni. Toto všetko a ešte oveľa viac môžete zažiť v treťom najväčšom meste Nemecka. Či už chcete zažiť nezabudnuteľný poznávací výlet alebo si tu užiť jednoduchú dovolenku,o zábavu budete mať postarané. Vítame vás v Mníchove.

TU nájdete tie najvýhodnejšie akciové zájazdy a letenky do Mníchova.

Mužov pri slove Mníchov napadne luxusný automobil BMW alebo Allianz arena, kde hráva obľúbený futbalový klub Bayern Mníchov. Športoví nadšenci si ešte môžu zaspomínať na olympijské hry z roku 1972. Historickí nadšenci môžu mesto vyzdvihnúť ako hlavné sídlo rozhlasovej stanice Slobodná Európa. Znalci umenia a obdivovatelia obrazov musia jednoznačne navštíviť Alte Pinakothek, kde je vystavená najväčšia zbierka Rubensových obrazov na svete. Toto mesto sa nachádza len neuveriteľných 500 km od Slovenska. Jednoznačne stojí za návštevu.

mnichov dovolenka

Ak strávite v Mníchove len jeden deň, odporúčam vám, vezmite si pohodlnú obuv. Pokiaľ chcete stihnúť všetky miesta, ktoré v Mníchove stoja za to, nachodíte sa. Odporúčam vám, ostať v Mníchove pár dní. Už len preto, aby ste večer mohli zavítať  na tanečný parket najlepšej diskotéky v okolí Schwanbingu. Ženy a hlavne muži si nemôžu nechať ujsť múzea BMW. Nachádzajú sa v ňom všetky modely vyrobené na ich pôde. Kontrastom je budova, v ktorej na automobily nachádzajú. Je to veľmi atypická stavba, ktorú nikdy inde na svete neuvidíte. S deťmi sa zaručene ponáhľajte do Nemeckého múzea vied a technológií. Nachádza sa v ňom veľa interaktívnych exponátov, takže o zábavu máte jednoznačne postarané.

Ak zavítate na hlavné námestie Marienplatz, objavíte úžasnú stavbu Rathaus. Trikrát denne sa tu zhromažďuje veľké množstvo ľudí, aby si vypočuli zvonkohru tejto mníchovskej radnice. Kúsok vedľa sa každý deň otvára Viktualienmarkt. Veľký trh, na ktorom kúpite čerstvú zeleninu, ovocie, koreniny, sušené ovocia, sadenice, výrobky zo sušených kvetov, ale i čerstvé kvety. Vyzerá to tu ako v americkom filme. Všetko nádherné vonia a je vidieť, že ovocie a zelenina je čerstvá a nie dovezená.

Najväčšou udalosťou v Mníchove je pivný festival Oktoberfest. Pivo tečie prúdom za doprovodu nemeckých piesní. Všetci sú veselí a hlavne každý s každým je kamarát. Krásne ženy, pivné bruchá a chutné praclíky vytvárajú tú správnu atmosféru. Tradičným účastníkom festivalu je najväčší pivovar na svete Mathäser Bierstadt. Pivo sa čapuje do litrových krígľov, aby ste sa nemuseli toľko obracať. Tento sviatok v Nemecku pretrváva od roku 1810.

oktoberfest-munich

Na Mníchove je úžasná jedna vec. Pokiaľ máte dosť všetkého mestského zhonu, môžete zabočiť do niektorej z ulíc a zrazu ste v parku. Najväčším parkom je Anglická záhrada. Tá v sebe ukrýva čínsku vežu, ktorá je obklopená pivnými záhradami. Anglickou záhradou preteká kanál, v ktorom sa ľudia počas leta kúpu. Má veľmi silný prúd a ústi do rieky Isar. V jednej časti kanála sa dokonca surfuje. Mladí surfisti si vezmú svoje dosky a do kým im sily stačia súperia s vlnami. Okolo nich sa vždy vytvorí publikum, ktoré všetkým fandí.

Mníchov je mesto, ktoré sa oplatí vidieť. Ak ho chcete spoznať detailne mali by ste tu zotrvať aj týždeň. Jedna rada na záver. Ak sa chcete vyhnúť vysokým cenám za vstupné do galérií, múzeí alebo iných podobných miest, vyberte sa tam v nedeľu. Vtedy sú všetky vstupy zadarmo alebo za symbolické jedno euro. Je to preto, lebo v nedeľu sú všetky obchody a  nákupné centrá zatvorené. Nemci chcú, aby sa nedeľa využívala na spoznávanie a učenie. Celkom dobrý nápad, no nie?

TU nájdete tie najvýhodnejšie akciové zájazdy a letenky do Mníchova.

mnichov

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail