Lacná dovolenka na Kube

Na Kube zastavil čas. Nie preto, že tam stále cítiť komunizmus. Ide o to, že atmosféra tichej bielej pláže, na ktorej na nachádzate s pohárom drinku v jednej ruke a s pravou kubánskou cigarou v druhej ruke vám zrazu umožní, vypnúť čas a jednoducho si užívať daný moment. Najviac návštevníkov Kuby smeruje do Varadera. Kedysi to bolo malé nudné rybárske mesto.

TU nájdete aktuálne najvýhodnejšie akciové zájazdy a letenky na Kubu.

Dnes je na každom rohu hotel ponúkajúci tie najlepšie služby. Do tohto mesta chodia tí najväčší boháči. Chvíle si krátia kanoistikov, kurzami potápania alebo golfom na osemnásť jamkovom ihrisku. Ak si poriadne priplatíte môžete sa preletieť helikoptérou alebo zažiť čaro safari na džípe. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť hlavné mesto Kuby Havanu, jednoznačne tu prenocujte. Zájdite si na drink do známeho baru Tropicana na to najlepšie mojito na svete.

kubanska plaz

V centre Varadera sa nachádza obrovský deväťhektárový park Josone. Prezývajú ho i ,,zelené pľúca“. Miesta oáza pokoja v sebe ukrýva chodníky lemované tropickými stromami a exotické druhy papagájov. Občerstviť sa môžete v reštauráciách, ktoré ponúkajú miestne i zahraničné špeciality. Pre najmenších je veľmi zábavný výlet do delfinária. Nachádza sa tu osem cvičených delfínov, s ktorými si po konci predstavenia môžete zaplávať.

Kuba je krajina tanca a mojita. Hotely ponúkajú turistom väčšinou pokrmy svetovej kuchyne. Ak chcete ochutnať tradičné kubánske jedlá musíte zájsť do jednej z paladeries. Hitom sú ovocné a zeleninové šaláty v najpestrejších kombináciách. Miestni si najviac pochutia na dusenom mäse, ako prílohu uprednostňujú ryžu s čiernou fazuľkou. Na takmer každej ulici môžete kúpiť syrovo-paradajkovú pizzu, ktorej chuť je neopísateľná.

Najkrajšie na Kube je však to ako sa na vás všetci usmievajú. Ľudia sú veselí i napriek ťažkým životným podmienkam. Pozitívna nálada domácich je nákazlivá. Rovnako ako rytmus salsy a temperament kubánskych tanečníkov. Ak chcete zažiť skutočnú Kubu, musíte ísť ďalej z hotelových komplexov. Tu uvidíte ten kontrast chudoby a nádhernej prírodnej scenérie. Pri prechádzkach Kubov natrafíte na niekoľko podobizní Che Guevaeru. V Kubáncoch stále žije jeho duch a jeho revolučné myšlienky. Je vyobrazený a veľa domoch, suveníroch, je vlastne všade okolo.

Ak sa vyberiete na Kubu v marci možno budete mať šťastie a zažijete obrovský medzinárodný kulinársky festival. Stretnú sa tu najlepší a najznámejší kuchári z celého sveta, aby mohli predviesť svoj talent.

kuba plaz

Varovanie na záver. Mestská doprava na Kube je jeden obrovský neprehľadný chaos, na ktorý sa ani len nepokúšajte prísť. Prenájom auta vás vyjde poriadne draho. Najlepšie je informovať sa v hoteli, aká je najlepšia forma prepravy. Väčšinou pre turistov požičajú mikrobus, ktorý skupinu dopraví na požadované miesto bez nejakých komplikácií.

TU nájdete aktuálne najvýhodnejšie akciové zájazdy a letenky na Kubu.

Kuba je miesto, kde to žije od rána do večera a od večera do rána. Na uliciach je rušno. Mladí tancujú salsu a spievajú kubánske pesničky. Ich telá sa neuveriteľne hýbu a nákazlivo sa všetci usmievajú. Slnko pečie, vy pijete mojito a užívate si tieto chvíle pokoja a relaxu. Kuba vás jednoducho neprestane nikdy baviť.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail