Dovolenka v Toskánsku

Toskánsko leží v strede Talianska. Mnohí o ňom tvrdia, že je to najväčšia perla krajiny. V Toskánsku je krásne počas celého roka. Je úplne jedno či sa sem vyberiete v lete, v zime, na jar či na jeseň. Vždy tu máte, čo obdivovať a hlavne si tu dosýtosti oddýchnete. Začiatkom októbra si môžete užiť kombináciu viníc a olív. Chuť vám ešte vylepší príjemný morský vzduch.

Pobrežie Toskánska je obkolesené Lugúrskym a Tyrhenským morom. Nachádzajú sa tu rozmanité a veľmi pekné pláže. K pobrežiu Toskánska patrí i sedem priľahlých ostrov. Jednou z najkrajších oblastí je Versilla. Nachádza sa tu veľmi obľúbená pláž talianskej i celosvetovej smotánky, Forte dei Marmi. Prepychové piesočnaté pláže s ležadlami a slnečníkmi. Čašníci, ktorí sú pripravení splniť vám tie najtajnejšie priania za veľmi krátky čas. Reštaurácie s tými najvychytanejšími špecialitami. Za tento luxus však utratíte poriadny balík peňazí, ale tak na relax a oddych sa míňať jednoznačne oplatí.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky a zájazdy do Toskánska s ubytovaním aj dopravou.

sicilia plaz

Atrakcie

Ak pôjdete trochu nižšie dostanete sa k turisticky veľmi vychytenému stredisku Viareggio. Diskotéky, bary a reštaurácie na každom rohu. Pre ženy je veľkým lákadlom dlhá promenáda s najrôznejšími obchodmi, v ktorých kúpite všetko. Obchodníci predávajú tovar tých najzvučnejších značiek. Známe talianske mesto Pisa poskytuje turistom okrem šikmej veže i vlastné morské pobrežie. Konkrétne na morskom pobreží Marina di Pisa sú pláže čisté, ale na Taliansko neobvykle kamenisté. V minulosti prebiehali medzi Pisou a Livornom boje o prvenstvo v prístave. V dnešnej dobe je najdôležitejším toskánskym prístavom mesto Livorno. Odtiaľto sa plavia trajekty na všetky okolité, ale i vzdialené ostrovy. V okolí Livorna sa nachádzajú čarovné skalnaté útesy, z ktorých veľa turistov i domácich skáče šípku priamo do mora. Neopakovateľný zážitok v každom veku.

Tí bojazlivejší všetko pozorujú z vrchu a kochajú sa nádherným azúrovým morom.  Počuli ste už niekedy o známych bielych plážach v Toskánsku? Známe sú predovšetkým z rôznych reklamných spotom a módnych editoiálov. Miestni ich prezývajú Karibik Talianska. Drobnučký biely piesok a krištáľovo čistá voda je veľkým lákadlom na relax. Tu sa vám bude zdať, že sa čas zastavil a vy budete premýšľať len nad tým, ako sa čo najrýchlejšie a najlepšie opálite.

toskansko

Veľkým mínusom pre túto pláž je neďaleká továreň na výrobu sódy. More i pláže nie sú podľa výskumníkom nejako kontaminované a teda nehrozí žiadna nákaza.  Ak však chcete mať pocit, že ste na krásnej pláži a nechce byť rušení, odporúčame vám návštevu pláže Spiagge bianche vo Vade. Pozerajte sa však len smerom, kde nie je spomínaná továreň. To by vám mohlo narušiť celý zážitok z dovolenky. Nemusíte sa však ničoho báť. Väčšina pláži v Toskánsku je označená modrou vlajkou, ktorá zaručuje, že pláž je čistá.

Dovolenka v Taliansku so psom

Ak nevyhľadávate miesta, kde ležíte s veľa ľuďmi okolo seba alebo ak patríte k tým, čo so sebou na dovolenku nosia i svojho štvornohého miláčika, máme tu niečo pre vás. Bau Beach sú pláže určené pre psov. Nikto vám nebude nedávať, že do mora so psom ísť nemôžete a zvyčajne tu býva veľmi málo ľudí. Váš pes sa spolu s vami na týchto miestach môže vyšantiť koľko len chce.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky a zájazdy do Toskánska s ubytovaním aj dopravou

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail