Dovolenka v Nórsku

Nórsko je krajina nachádzajúca sa na severe Európy. Ekonomicky veľmi prosperujúca časť sveta. Rozprestiera sa na veľkom území Škandinávskeho polostrova.  Svojim turistom má, čo ponúknuť z každej strany.

Ľudia sem chodia kvôli historickým a kultúrnym pamiatkam, ale predovšetkým je Nórsko krajinou, ktorú vyhľadávajú väčšinou vášniví turisti. Množstvo prírodných krás, ktoré ponúka Nórsko je priam dych vyrážajúce. Niektorým návštevníkom sa zas dovolenka v Nórsku spája s rybolovom. I keď nie každý, kto sem príde je doma vášnivým rybárom, v Nórsku sa z neho zrazu stáva neuveriteľný rybí predátor. Na tejto dovolenke si jednoznačne fyzicky neoddýchnete. Vyskúšať tu môžete hocijaké športy a zážitky. Musíte sa však všetko poriadne naplánovať, aby vám vystačili sily. Každý program si so sebou odnáša kúsok z vašej energie. Na druhej strane však každý jeden zážitok stojí za to. Či už sa rozhodnete spať v stane alebo v hoteli. Ak ste vak prišli ako pravý turista s batohom na chrbte, užijete si Nórsko jednoznačne veľmi intenzívne. Keď budete cestovať verejnou dopravou, budete nad mieru spokojný.

TU nájdete aktuálne najlacnejšie a najvychytanejšie zájazdy do Nórska s ubytovaním aj dopravou.

norsko

Vysoké hory na každom kroku, jazierka a malé vodopády to všetko vás čaká za oknom dopravných prostriedkov. Pripravte sa však, že aj v lete sa v horách nachádza sneh. Veľmi zaujímavým dielom  nórskeho inžinierstva je železničná trať, ktorá má 55% prevýšenie, 20 tunelov, z ktorých bolo 18 vyrezaných ručne. Zastávka je pri 225 metrovom vodopáde Kjosfossen, ktorý vytvára elektrickú energiu pre túto železnicu.

Ako už vieme z prírodovedy zo základnej školy, Nórsko je známa krajina predovšetkým kvôli svojim fjordom. Jedným z najdlhším fjordom je osemnásť kilometrov dlhý fjord s neporušenou prírodou a malými dedinkami v okolí. Tieto dedinky sú väčšinou veľmi sebestačné, najmä v zimných mesiacoch, keď sú kvôli počasie prakticky odrezané od okolitého sveta.  Rameno Storfjordu je zapísané do kultúrneho dedičstva UNESCO.

norsko dovolenka

Z hladiny mora vyrastajú viac ako tisíc metrov vysoké ostré kopce. Niektoré sú ešte doplnené o silné a hlučné vodopády. Šírka medzi jednotlivými brehmi je okolo 500 metrov. Všade naokolo sú len skaly. Tento pohľad je fantastický. Nórsko je veľmi vrchovatá krajina. Nedáva zabrať turistom, ale i vodičom autobusov a áut. V niektorých častiach na vás čakajú viac ako 20% prevýšenia. Tie výhľady na krajiny však jednoznačne stoja za to. Hlboké rokliny, ktoré sa spájajú do väčších a v nich sa stráca množstvo vodopádov. Veľmi zaujímavým miestom je sever Nórska. Kúsok od polárneho kruhu by som človek myslel, že sa tu bude nachádzať veľmi zanedbateľné množstvo živých organizmov. Opak je však pravdou.

Súostrovie Lofoten má však počas roka veľmi výrazné teplotné odchýlky. Vďaka nim sa tu nachádza najväčší hlbokomorský koralový útes na svete, kde nájdete množstvo zaujímavých živočíchov.

Najnavštevovanejšou destináciou Nórska je mesto Tromso. Miesto pre tých, ktorí si prišli vychutnať jedinečný zážitok v podobe polárnej žiary. Na danom mieste dosahuje najvyššiu silu a vy si môžete naživo vychutnávať toto čarovní divadlo prírody. V okolí sa nachádza množstvo barov a nočných podnikov, takže si môžete rovno pripiť a osláviť tak tento neopakovateľný zážitok. Nezabudnite si doma fotoaparát. Polárna žiara vytvára nádherné efekty plné všetkých farieb a jej sila je neuveriteľná. Nórsko je krajina, ktorá si pre turistov nachystá čokoľvek, čo si človek zaumieni. Tu sa nudiť rozhodne nebudete.

TU nájdete aktuálne najlacnejšie a najvychytanejšie zájazdy do Nórska s ubytovaním aj dopravou.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail