Dovolenka v Moskve

Mesto s výbornou polohou. Kedysi bašta komunizmu a dnes sa po uliciach predbiehajú na luxusných autách oligarchovia, ktorí o socializme nechcú počuť ani slovo. Moskva má svoju neuveriteľnú prepletenú históriu, no zároveň je to veľmi moderné veľkomesto. Patrí k tým najdrahším mestám na svete. Hneď vedľa luxusnej modernej stavby stojí starodávny kaštieľ. Turisticky je Moska veľmi obľúbenou destináciou.

TU nájdete tie najvýhodnejšie akciové zájazdy a letenky do Moskvy.

Čo robiť a vidieť v Moskve

Najkrajšie to tu je koncom jari alebo začiatkom jesene. Vtedy je tu všetko farebné a živé. Moskva má však svoje čaro i v zime. Keď si pri prechádzke mestom musíte na hlavu nasadiť hrubé baranice a obliecť veľké kožuchy, aby sme nemrzli. V Moskve sa nachádzajú štyri letiská – Bykovo, Domodedovo, Sheremetyevo a Vnukovo. Ročné obdobie, ekonomická situácia a ďalšie faktory spôsobujú, že lietadlá do tejto časti sveta nelietajú pravidelne. Ak sa však do Ruska dostanete najvýhodnejšie je pohybovať sa metrom. Na linke má až 182 staníc a samozrejme aj metro má niečo naj. Najdlhší eskalátor na svete sa nachádza na stanici Park Pobedy a k tomu moskovské metro patrí k tomu najdlhšiemu na svete. Je často preplnené, no najspoľahlivejšie.

moskva dovolenka

Ak už ste v Moskve a chcete sa vydať na pamiatky jednoznačne nevynechajte centrum nielen Mosky, ale i celého Ruska – Červené námestie. Svojou veľkosťou a impozantnosťou pôsobí majestátne a každého návštevníka. Na námestí sa uskutočňujú rôzne vojenské vystúpenia, ktorá si môžete prezrieť. Kedysi sa toto miesto nazývalo Veľký trh. Priamo na námestí sa nachádza chrám Vasilija Blaženého. Stavba je zložená z desiatok malých kaplniek.  Krížom cez námestia sa dostanete k Mauzóleu V.I. Lenina. Leninova múmia je populárnejšia ako samotný Tutanchamón. V Moskve sa však nachádzajú i zaujímavé múzea, galérie a ďalšie vyhľadávané miesta.

Najdrahšou ulicou v Moskve je Treťjakovskij proezd. Utratíte tu nemalé peniaze za najluxusnejšie svetové značky. Ulica sa podobá na známu francúzsku Chanselise alebo na pražskú Pařížsku ulicu. Nájdete tu značky ako Armani, Guci, Prada a veľa iných.

moskva kastiel

Ak zatúžite po prírode v tomto obrovskom meste, musíte ísť až na jeho okraj. Tam sa nachádza niekoľko lesoparkov, kde zrazu počujete len spev vtákov. Kúsok odtiaľ sa nachádza národný park Losiny ostrov s rozlohou 116 km2. Až polovica územia je pod najvyšším stupňom ochrany, čo znamená, že nie je sprístupnená turistom. Môžete tu však absolvovať veľa turistík, či už krátke alebo dlhé. Musíte sa však držať presne vyznačených turistických chodníkoch. Jeden z najväčších parkov v Moskve je Izmajlovský park, ktorého rozloha je 6krát väčšia ako rozloha newyorského Central Parku. V Moskve sa bezpochyby nachádza aj najväčšia botanická záhrada v Európe. Nájdete tu tie najzaujímavejšie rastliny. Niektoré z nich sú veľmi vzácne a chránené.

Po celom dni turistiky a návštev kultúrnych pamiatok človek jednoznačne potrebuje oddych. Niektorí návštevníci sa vrátia na hotel, no tí, ktorí si prišli Moskvu užiť mieria do mesta. V meste máte na výber z obrovského množstva barov, klubov a diskoték. Zatancovať si môžete na všetky hudobné štýly. Keď patríte ku kontroverznejším turistom vašu kroky nasmerujeme k divadlám, operám a koncertom vážnej hudby. Veľkým moskovským unikátom je Veľký moskovský cirkus. Naraz odohrá predstavenie pre 3400 divákov. O zábavu sa celú dobu starajú tí najrôznejší umelci, akrobati a samozrejme zvieratá.

TU nájdete tie najvýhodnejšie akciové zájazdy a letenky do Moskvy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail