Dovolenka v Miami

Miami je multikultúrne, večne živé mesto situované na juhu Floridy. Je skvelým miestom pre celoročnú dovolenku, vďaka tropickému podnebiu so striedajúcimi sa horúcimi, vlhkými letami a horúcimi, suchými zimami. Sezóna v Miami je teda v období zimných mesiacov, keďže v lete je počasie extrémne horúce, no v zime tiež počítajte s viacerými prehánkami. Podľa našich predošlých skúseností je v zime oveľa vyššie riziko toho, že vám nevýjde dobré počasie. Preto by som odporúčala navštíviť Miami v období marec až jún. Už aj v týchto mesiacoch je voda krásne teplá. Aj keď je mesto známe pre jeho neutíchajúci život a je teda rajom pre mladých, je to miesto, kde sa zabavíte bez ohľadu na váš vek – pre každého sa tu nájde množstvo vhodných aktivít.

Aby sme boli korektní, Miami je centrum mesta a Miami Beach je druhé, osobitné mesto tiahnúce sa po pobreží. Celkovo ale budeme v článku používať jednotný názov Miami.

Čo vidieť a robiť v Miami (a jeho okolí)

 

1. South Beach (SoBe) – krásne biele piesočnaté pláže s tyrkysovou farbou vody plné turistov z celého sveta. Možno na nich stretnete aj celebritu 😉

miami pláž

miami pláž

miami beach

2. Ocean Drive – svetoznáma ulica tiahnúca sa hneď popri South beach plná barov, reštaurácií a diskoték. Určite ochutnajte mega veľký drink v čase Happy Hour (stále).

3. Lincoln Road – známa nákupná ulica umiestnená na Miami Beach s desiatkami svetoznámych obchodov a reštauráciami.

4. Miami downtown – Miami v pravom slova zmysle. Stovky úchvatných výškových budov, parky a business centrá. Tip: Zoberte si v Miami downtown nadzemné metro (metrorail) ktoré vas zadarmo prevezie cez celý downtown. Hocikedy z neho môžete vystúpiť, popozerať si okolie a znova naňho nastúpiť. Chodí každých 5 minút.

miami downtown

5. Little Havana – Kubánska štvrť za Miami so skvelým jedlom, kubánskymi cigarami, hudbou a živou atmosférou.

6. Everglades – najznámejší národný park a najrozľahlejšia subtropická divočina v USA. Uvidíte tam krokodílov, aligátorov, kapustniakov a rôzne iné druhy zaujímavých zvierat. Everglades park je dobre známy aj z kriminálky CSI Miami.

Všetky výlety si môžete zakúpiť buď cez internet alebo v turistických centrách.

Nočný život

 

Ak si chcete vyraziť za nočným životom, tieto bary v Miami Beach sa radia medzi najlepšie: Cameo, Liv, Mansion, Nikki Beach, Clevelander a Set Miami. Častokrát v nich nájdete bežne hrať svetoznámych DJ-ov.

miami beach

Ďalšie tipy

 

Požičajte si exotické auto alebo klasického Mustangaa vydajte sa na výlet na Key West – najjužnejší ostrov Floridy. Cesta cez ostrovčeky je krásna a určite si ju užijete najmä v kabriolete. Nezabudnite však na klobúk alebo aspoň opaľovací krém na tvár! 🙂 Na Key Weste si môžete v turistickom centre vyžiadať balíček aktivít. Väčšinou ponúkajú všetky možné vodné aktivity aj s večerou len za 150 dolárov na osobu, čo je skvelá cena keďže balík zahŕňa toľko aktivít, koľko za celý deň nestihnete ani vyskúšať (parasailing, vodné skútre, potápanie, potápanie s delfínmi a žralokmi, paddleboarding..).

 

Ak by ste sa chceli vydať na väčší výlet, hlavne s deťmi, odporúčame vodné parky a tématické zábavné parky spolu s Disneylandom v Orlande. Na trase Miami – Orlando premávajú špeciálne autobusy ktoré nájdete na internete alebo v turistických centrách alebo si môžete urobiť výlet autom naprieč Floridou. Cesta autom trvá zhruba 3,5 hodiny.

Ak máte kabriolet, krásna je tiež cesta po Ocean Drive od Miami vyššie až po Fort Lauderdale. Celá cesta tam trvá zhruba 45 minút a ručím vám, že celý čas sa nebudete vedieť vynadívať na krásne mrakodrapy a okolie.

Máte pár dní bez plánov a chceli by ste si pozrieť Karibik? Choďte na 2, 3, 4, 5 či 8 dňový výlet do Karibiku a spoznajte okolie. Mimo sezóny sa dajú kúpiť all inclusive pobyty na lodi za priaznivé  ceny.

Požičajte si loďku, prejdite sa ňou cez intracoastal a obdivujte krásne domy a vily známych či neznámych hviezd. IMG_20150226_165431-EFFECTS

Ubytovanie v Miami

 

Ubytovanie v Miami Beach sa pohybuje v rôznych cenách pričom najvyššie ceny môžete očakávať v sezóne – teda v zimných mesiacoch. Pre zistenie ceny, dostupnosti, vzhľadu hotela a ich služieb stačí zadať názov hotela TU. Tieto hotely sú vzhľadom na ich polohu, vybavenie a služby najlepšie a určite ich odporúčame:

Fontainbleau Resort

The Shore Club

Victor

Shelborne Beach Resort

The Ritz Carlton

Boulan

Leslie Hotel

Croydon

Royal Palm Resort

Metropolitan by Como

The Setai

Lacnejšie hotely hneď na pláži:

Ocean Surf

Richmond Hotel

V prípade, že chcete mať dostupnú aj funkčnú kuchyňu, odporúčame tento apartmán:

Beachside Apartment Hotel

Pozrite si ostatné ponuky ubytovania v Miami za bezkonkurenčne najlepšie ceny TU.

Letenky do Miami

 

Letenky do Miami sa pohybujú v rôznych cenách, opäť v závislosti od sezóny alebo ponuky. Všeobecne je najlepšie kúpiť letenky vtedy, keď sú práve v akcii. Spiatočnú letenku do Miami nenájdete lacnejšie ako 400 eur. Bežné ceny spiatočných leteniek sú 500-650 eur v ekonomickej triede. Aktuálne letenky do Miami si môžete pozrieť TU.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *