Dovolenka v Madeire

Rozprávkový ostrov v strede Atlantického oceánu. Nádherné kvety, drsné hory a nekonečný oceán a veľa príjemných ľudí. Čarovné miesto pre letnú dovolenku. Celé madeirské súostrovie patrí k Portugalsku.

Zo všetkých ostrovčekov sú osídlené len tie najväčšie Madeira a Porto Santo. Nádherná scenéria, ktorú vám ponúka už pohľad z lietadla vás zaručene dostane. Tmavomodrá hladina mora vám v krvi rozprúdi neuveriteľnú chuť na dobrodružstvo. Obyvatelia Madeira sa o svoj ostrov starajú s veľkou láskou. Všade sa nachádzajú zelené porasty, starostlivo obrobené záhradky a to všetko nájdete i na miesta, kde naši turisti chodia s mačkami a po lanách. Madeira sa na nič nehrá. Tu sa cíti dobre každý. I majiteľ jednej z luxusných viliek na úpätí útesu, ale i ten ktorý si na tento výlet sporil niekoľko rokov. Madeira je ostrov, do ktorého sa zamilujete na prvý pohľad a ťažko sa vám bude odchádzať domov.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky, zájazdy a najlacnejšie letenky na Madeiru.

madeira (1)

Ak ste si mysleli, že Madeira je len ostrov, kde sa žije zo dňa na deň, mýlite sa. Obyvatelia si veľmi potrpia na čistotu a na vysokú spoločenskú úroveň. Na uliciach je čisto, všetko je upravené a prispôsobené tak, aby bolo všetci spokojní. Cesty sú poctivo označené.

Ostrov má výborne premyslenú infraštruktúru, ktorú by mu mohol závidieť nejeden vyspelejší európsky štát. Všetci obyvatelia sú veľmi príjemní a ústretoví. Nepoznajú stres ani chaos. Vedú veľmi pokojní no naplnení život v mieri. Na Madeire sa pohybuje tá najnáročnejšia klientela. Preto je i úroveň a vybavenie hotelov na veľmi vysokej úrovni. Pláže na ostrove sú ako vystrihnuté z filmu.

Ak ste milovníkom dlhých a širokých piesočnatých pláží nenechajte si ujsť rozprávkový ostrov Porto Santo. Z Madeiry je ostrov vzdialený približne tri hodiny trajektom. Na Madeire sú pláže zväčša kamenisté  a do mora sa dostanete po rebríku. Hotely však myslia na všetko a svojim návštevníkom ponúkajú bazény so slanou i sladkou vodou. A to všetko s neopakovateľným výhľadom na oceán. Raj na zemi sa nachádza na Madeire. Milujete pláže, plávanie, ale ste i veľkým labužníkom? Madeiskí kuchári jednoznačne vedia, čo znamená dobré jedlo. Vedia dokonca i to, ako ho treba naservírovať. I z toho budete mať neuveriteľný zážitok. Vo väčšine hotelov hra živá hudba a tým navodzuje úžasnú večernú atmosféru.

madeira dovolenka

Madeira je známa svojimi výbornými rybami, ktoré vám kuchári pripravia na všetky spôsoby. Jedlá z morských potvor patrí k tým najvyhľadávanejším delikatesám na ostrove. Ak obľubujete sladké máte momentálne dôvod na radosť. Zmrzlinové poháre, želé zákusky a frapé ulahodí vašim chuťovým bunkám a vy sa nemusíte obávať žiadneho kila navyše.  Na Madeire sa nemusíte obávať jazykovej bariéry. Dohovoríte sa po portugalsky, anglicky i francúzsky. A čo si nenechajte ujsť? Porto Moniz s vulkanickými jazierkami a prírodným kúpaliskom, lahodné madeirské víno a v neposlednom rade prechádzku popri zavlažovacích kanáloch ,,levadas“. Madeira každoročne priláka niekoľko tisíc návštevníkov. Na svoje si tu prídu všetky vekové kategórie. Toto čarovné miesto je ideálne na šnorchlovanie, relax a opaľovanie. Madeira ponúka svojim turistom zaujímavé večerné programy, či už v rámci hotelov alebo tie, ktoré organizuje samotné mesto. Z tohto miesta odídete s tými najkrajšími zážitkami.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky, zájazdy a najlacnejšie letenky na Madeiru.
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail