Dovolenka v Česku – Kúsok českej zeme

Chceli by ste na chvíľu zablúdiť do Českej republiky a neviete sa rozhodnúť, kam by ste sa tentokrát mali vybrať? Máme tu zopár tipov na to, kde sa dá stráviť pekná a zároveň pokojná dovolenka v Česku.

Výhodné ubytovanie v týchto destináciách nájdete NA TOMTO ODKAZE.

Uherské Hradište je na relax ako stvorené. Nachádza sa tu veľmi pekne vybavený aquapark. Samozrejme ak bývate niekde v blízkosti, môžete ísť na aquaparku len na pár hodín, ale pre tých ktorí prídu z ďaleka mesto ponúka i možnosť ubytovania v rôznych hoteloch a penziónochuherske-hradiste. Areál aqauparku  sa skladá z troch sekcií. Vnútorný areál, kde sa nachádza plavecký bazén, bazény pre najmenších, vírivky, rôzne vodné atrakcie a vonkajší bazén s teplou vodou. Wellness centrum, ktoré pozostáva so sáun a vírivky so slanou vodou, samozrejme nechýba ani ochladzovací bazén. Posledná možnosť, ktorú môžete využiť je letný areál. Funguje ako klasické kúpalisko počas leta.  Po dni strávenom kúpaním a saunovaním vám zaručene vyhladne. V meste sa nachádzajú tradičné české reštaurácie s výborným jedlom. Určite si nenechajte ujsť starobylé námestia, ktoré sa v Uherskom Hradišti ukrývajú.

 

 

Znojmo, krásne mestečko rozprestierajúce sa na juhu Moravy lemované riekou Dyje. Je to druhé najväčšie mesto Juhomoravského kraja. Ak sa milovníkom dlhých prechádzok po krásnych úzkych uličkách, Znojmo je jednoznačne miesto, ktoré by ste mali navštíviť. V meste sa nachádza veľké množstvo pamiatok a kultúrnych udalostí. Najväčším turistickým lákadlom je vinárstvo.  Tradičnou udalosťou je Znojemské historické vinobranie, ktoré je spojené s ochutnávkou a predajom burčiaku a kultúrnymi akciami po celom meste. Len si predstavte tú neopakovateľnú atmosféru. Krásne mesta, úžasná atmosféra a ešte aj pohárik kvalitného a prvotriedneho víno v rukách.  Čo môže byť väčším lákadlom?

 

Karlovy Vary, kedysi pokojné mestečko, kam chodili predovšetkým českí a slovenskí návštevníci, ktorí tu vyhľadávali blahodarné účinky miestnych kúpeľov. Dnes miesto kam chodia tí najbohatší turisti. Zahraniční investori vytvorili z tohto mesta kúpeľnú metropolu. Na výslnie vyzdvihuje mesto i filmový festival, ktorý sa uskutočňuje každý rok. Mesto vám ponúka bohatý kultúrny život, tie najlepšie reštaurácie, krásne uličky, malé obchodíky a nezabudnuteľný zážitok.

karlovy_vary

Valticko-lednický areál ,prírodný park, premyslené cyklotrasy, vôňa viniča, presne tieto slová vystihujú úžasný Valticko-lednický areál nachádzajúci sa v břeclavskom okrese. Niekoľko pamiatok, ktoré sa nachádzajú v tomto lesíku môžete prejsť na bicykli alebo pešo. Krásne upravená záhrada pred Lednickým zámkom je ideálne miesto na relax. Ak sa rozhodneme, že tu strávite viac ako len jeden deň, zaručene sa nebude nudiť. Areál vám ponúka veľmi veľa možností ako sa zabaviť. Veľmi obľúbenou pamiatkou je zámok, Minaret a Valtice. Môžete sa previezť na koni, skočiť si na rybačku a večer stráviť príjemným posedením pri degustácii miestnych vín.

 

Šumava, národný park je najobľúbenejším miestom pre českých turistov. Využívajú ho v lete i v zime. V zime ponúka hneď niekoľko možností na lyžovačku a v lete je Šumava plná turistov. Od tých najmenších až po tých najstarších. Na tomto mieste nájdete veľmi veľa pekných šumavanáučných chodníkov. Po prejdení niekoľkých metrov vás čakajú informačné tabule, kde sa môžete dočítať zaujímavosti o faune a flóre žijúcej na tomto území. Pre deti je vždy pripravená hádanka alebo doplňovačka.  Šumava sa dá prejsť nielen na pešo, ale i na bicykli. Cyklotrasy, ktoré sú vybudované celým región sa každoročne tešia veľkej návštevnosti cyklistov.

 

Zámok Hluboká  hľadáte to najromantickejšie miesto v Českej republike? Už nemusíte. Vitajte na zámku Hluboká. Čarovné, rozprávkové miesto, kde sa opäť vrátite do dávnych čias, keď na zámkoch bývali princezné a princovia. Prenádherná gotická stavba patrí medzi najkrajšie zachované stavby Európy. Ideálne miesto na svadbu. Niekoľkokrát do roka sa tu uskutočňujú veľmi atraktívne akcie, počas ktorých si zaľúbenci môžu povedať svoje ,,áno“. Neváhajte a navštívte zámok, čo najskôr.

Výhodné ubytovanie v týchto mestách nájdete NA TOMTO ODKAZE.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail