Dovolenka v Anglicku

Anglicko – miesto, kde to jednoducho žije. Mestá plné turistov s fotoaparátmi na krku. Všade ruch a krik. Na uliciach sa ľudia tlačia jeden cez druhého. Pamiatky sú pohltené turistami. Toto je tradičný obraz veľkým a známych anglických miest ako je napríklad Londýn.

Ak chcete spoznať Anglicko z trochu inej perspektívy určite sa vydajte smerom na juhozápad tejto krajiny. Čakajú na vás malebné dedinky, starobylé kostoly, krásne zelené parky a svieži morský vzduch. Tu vás ani nestále a väčšinou upršané počasie nevyvedie z rovnováhy. Juhozápadné Anglicko vnesie pokoj do duše každému návštevníkovi.

TU nájdete aktuálne akciové letenky do rôznych kútov Anglicka.

Nezabudnite si pribaliť nepremokavú bundu alebo poriadny pršiplášť. Môže sa stať, že i v strede leto budete potrebovať hrubší sveter a poriadne ponožky. Krajina v sebe ukrýva skutočné krásy.

Mesto Devon je okrem iného i domov tradičnej branscombskej čipky. Žije tu okolo päťsto obyvateľov, z ktorých je viac ako polovica v dôchodkovom veku.

devon anglicko

Starším ľudom sa tu dobre žije a hlavne sa im tu dobre dýcha. Miestny kostol sv. Winifredy patrí k jedným z najstarších v Devone. Bol postavený v roku 995. Prvá písomná zmienka o tomto kostole je však až z polovice 13. storočia. Kostol je otvorený pre všetkých. Nepýtajú si žiadne vstupné ani ho nikto nestráži. Do vnútra sa môže ísť pozrieť každý jeden pútnik i náhodný okoloidúci. V mestečku to žije historickými remeslami. Nájdete tu obchod kováča, stará tradičnú pekáreň, v ktorej si môžete vychutnať i šálku horúcej kávu alebo čokolády. Nájdete tu dokonca u mlyn. Na lúkach a pasienkoch v okolí Devona sa pasú ovce a kravy. Preto je potrebné zatvárať sa sebou bráničky ak sa idete na zvieratá pozrieť z blízka. Ak vás zastihne dážď schovajte sa a prečkajte kým prietrž opäť utíchne a na oblohe sa ukáže slnko. Ak je pekne a zem je vyhriata, veľa turistov obľubuje piknik na pláži. Je to príjemná zmena a na čerstvom vzduchu chutí každé jedlo oveľa lepšie.

Medzi najkrajšie miesta v Devone jednoznačne patrí pobrežie Jurassic Coast. Útesy tohto pobrežia dokumentujú skoro 200 rokov formovania zemského povrchu v období druhohôr, či počas života dinosaurov. Týchto 155 kilometrov je zaradených do svetového dedičstva UNESCO. Červené útesy vyzerajú ako keby ste sa nachádzali v inej planéte. Príroda v Anglicku je neuveriteľná záležitosť, na ktorú sú miestni mimoriadne hrdí. Ochrana prírode je v Anglicku vážna vec.

Dawlish, pôvodne rybárske mesto, v ktorom žije okolo 13 tisíc obyvateľov majú dve zvláštnosti. Prvou zaujímavosťou sú čierne labute. Do mesta ich priviezol pred viac ako sto rokmi z Nového Zélandu miestny rodák John Nash. Miestni si ich chránia ako oko v hlave, pretože sú skutočnou raritou na tomto území. V strede malého parku majú vlastnú liaheň, kde môžete pozorovať  malé vtáčatká. Druhou netradičnou vecou je železničná trať. Nachádza sa hneď za plážou a až za ňou sa začínajú domy. Občas sa stane, že časť trate sa pri silnej búrke zaplaví a more siaha pomaly až k domov za železničnou traťou. Čo si však určite nenechajte ujsť v tomto mieste je zmrzlina. Tradičná devonská zmrzlina, ktorá sa vyrába len vo vanilkovej príchuti. Veľmi zaujímavou delikatesou je i cream tea. Konkrétne je to sladké pečivo so smotanových krémom. Jednoducho delikatesa.

TU nájdete aktuálne akciové letenky do rôznych kútov Anglicka.

DawlishSnow

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail