Dovolenka na Zanzibare

Zanzibar je ostrov ležiaci na východnom pobreží Afriky.  Zaujímavosťou je, že na Zanzibare sa narodila jedna z najvýznamnejších hudobných legiend Fredy Mercury. To však nie je na ostrove to najzaujímavejšie. Pestuje sa tu škorica, klinčeky a veľmi obľúbená voňavá vanilka.

Ostrov ponúka návštevníkom nekonečné pieskové pláže, na niektorých miestach je piesok snehovo biely. Pláže sú obmývané nádherným azúrovým morom. Všetko tu pôsobí až neuveriteľne dokonale. Stačí si vziať potápačské okuliare, plutvy a deku a tento raj na zemi už nikdy nebudete chcieť opustiť.

TU nájdete tie najvýhodnejšie akciové zájazdy na Zanzibar s ubytovaním aj dopravou.

zanzibar dovolenka

Keďže Zanzibar nie je príliš tradičnou dovolenkou destináciou, vládne tu pokoj a ticho. Ideálne miesto na vyčistenie hlavy a zbavenie sa zlých myšlienok.  Ako reklama na ideálnu dovolenku. Dôležité je, aby ste si pri prechádzke dali pozor na príliv a odliv. Niektoré časti sú neprechodné, iné môžu byť veľmi nebezpečné, pokiaľ neviete ako sa tam pohybovať radšej sa týmto miesta vyhnite. V čase odlivu je veľmi zaujímavé navštíviť rybársku osadu na pobreží. Uvidíte tu miestnych rybárov ako usilovne pracujú na svojich lodiach a chystajú sa na lov. Takto totižto zarábajú na svoju obživu. Musíte si uvedomiť, že toto nie je atrakcia. Je to ich každodenný život, niekedy je skutočne ťažký a vyčerpávajúci. Radšej si ich nefoťte, keď tak z diaľky. Nie vždy by ste sa mohli stretnúť s pochopením miestnych rybárov, ktorí na to, aby ich niekto pri práci fotil nie sú zvyknutí.

Ďalšou nevšednou zaujímavosťou ostrova sú plantáže. Ich návštevu si určite nenechajte utiecť. Na plantážach sa pestuje tropické ovocie i korenie. Pracujú tu celé rodiny. Tie najmenšie deti len poskakujú pri rodičoch a hrajú sa. Ak budete mať šťastie, ukážu vám ako sa zbierajú kokosové orechy priamo z palmy a ochutnáte čerstvé kokosové mlieko. Po prehliadke plantáží máte možnosť zakúpiť si farmárske výrobky priamo z dielne. Rôzne mydlá, vonné oleje alebo mastičky, či iné produkty miestnych sú skvelým suvenírom zo Zanzibaru.  Ak ste nadšencom kultúrnych pamiatok, vydajte sa do hlavného mesta Zanzibar City.

Beach-at-Zanzibar-Islands

Predovšetkým musíte navštíviť starú časť mesta s názvom Stone Town. Nadšenci architektúry sa môžu tešiť na zmes maorskej, arabskej, indickej a swahilskej kultúry. Mestská časť je zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Príjemným zážitkom je i návšteva rybieho trhu a ochutnávka miestnych špecialít po zotmení slnka. Udalosť sa koná na námestí pred Domom zázrakov. Ako už bolo na začiatku spomenuté, že sa tu narodil Fredy Mercury, nezabudnite navštíviť i reštauráciu, ktorá nesie jeho meno. Varia tu miestne špeciality a je to najvychýrenejšia reštaurácia v meste.

TU nájdete tie najvýhodnejšie akciové zájazdy na Zanzibar s ubytovaním aj dopravou.

Miestni sú veľmi hrdí, že rodiskom známeho speváka je ich krajina. Ak však navštívite Zanzibar kvôli prírodným krásam vaše cesty musia smerovať do Národného parku Jozani. Svoj domov tu majú červené opice Colopus, ktoré patria k veľmi vzácnym druhom cicavcov. Prejdete sa príjemným mangrovníkovým lesom až k rozprávkovej motýlej farme. Tu na vás čaká niekoľko tisíc motýľov rôznych veľkostí a predovšetkým farieb. V národnom parku sa nachádza i korytnačí azyl. Tu dobrovoľníci pomáhajú korytnačkám, ktoré boli zrazené alebo choré, aby sa mohli vrátiť do svojho bežného života.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail