Dovolenka Egypt

Ostré slnko, piesočnaté pláže, relax a luxusné strediská – to všetko nájdete v Egypte. Dovolenka v Egypte prináša obrovskú výhodu a to takú, že si ju môžete užiť v ľubovoľnom ročnom období, v Egypte je totiž stále dostatočne teplo a slnečno. Okrem opaľovania a spoznávania okolia tiež môžete v Egypte skúsiť množstvo vodných aktivít – potápanie či vodné športy, suchozemské športy alebo sa môžete poobzerať po historických pamiatkach.

Väčšina hotelov v Egypte ponúka krásne vonkajšie priestory s obrovskými bazénmi, barmi, tobogánmi a lehátkami. V Egypte sa teda určite zabavia ako mladí ľudia, tak i rodiny s deťmi.

hurghada pláž

Pláže v Egypte

V Egypte sa môžete tešiť na krásne piesočnaté pláže. Väčšina hotelov ponúka pláže vyhradené pre svojich hostí.

Najznámejšie dovolenkové strediská v Egypte:

  • Hurghada – živé letovisko, v ktorom sa určite zabavíte. Ponúka viac ako 150 hotelov a vďaka tejto konkurencii si môžete vybrať skvelé hotely za nízke ceny. Hurghada patrí medzi najvyhľadávanejšie strediská vďaka svojim piesočnatým plážam a živým podmorským životom. Z Hurghady sa organizuje množstv o výletov do okolitých častí Egypta.
  • Sharm El Sheikh – zrejme najznámejšie Egyptské stredisko, ktoré sa nachádza na polostrove Sinaj. V tejto destinácii takisto nájdete bohatý podmorský život, ako stvorený na potápanie. Sú tu pekné, udržiavané piesočnaté pláže so širokou ponukou športov anájdete tu aj promenádu Naama Bay.
  • Káhira – orientálne veľkomesto, je blízko Gizy, kde si môžte pozrieť známe pyramídy.
  • Safaga – menšie a pokojnejšie stredisko južne od Hurghady.
  • Taba – vás privíta lenivou atmosférou. Je to miesto, kde si prídete úplne vydýchnuť a zrelaxovať sa.
  • Dahab – kľudné, romantické mestečko. Nachádza sa 7km od potápačskej destinácie Modrá diera.

 

Ceny dovoleniek v Egypte

Cena dovolenky v Egypte záleží od lokality, hotela a hlavne od termínu zájazdu. V známejších turistických oblastiach si viete zaistiť lacnejšie ubytovanie vďaka vysokej konkurencii.

Dovolenka v Egypte môže byť lacná a skvelá zároveň. Ceny pobytov sa pohybujú od 200 do tisíc eur, pričom priemerné pobyty vychádzajú na 300-400 eur na osobu. Pozrite si aktuálne akciové dovolenky nacelý rok v Egypte TU.

pyramidy

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *