Dovolenka Buenos Aires

Mesto farieb, hudby, tanca, vôní presne také je Buenos Aires. Metropola Argentíny v sebe ukrýva mnoho protichodných tvárí. Rôzne druhy umenia, výstavy, reštaurácia a kaviarne, bary, divadlá a na druhej strane chatrče pri mory, spustošené vily. Mesto, kde ide ruka v ruke elegancia a gracióznosť s kriminalitou a krádežami.

Čo robiť a vidieť v Buenos Aires

Buenos Aires je označovaná ako najkrajšie mesto južnej Ameriky, inak prezývané i ,,Parížom Južnej Ameriky“. V Buenos Aires sa nebude nudiť ani jednu jedinú sekundu. Na uliciach to jednoducho žije tangom, futbalom, samozrejme Maradonom, Evitou. Miestne reštaurácia je pýšia najlepšími steakmi na celom svete, ku ktorým sa skvele hodí vynikajúce argentínske víno. V minulosti plnilo mesto funkciu veľmi dôležitého prístavu. Dnes si môžete prejsť nábrežie, posedieť v malej kaviarni a dýchať čaro tejto krajiny. Veľmi originálnym dielom v tejto štvrti mesta je extravagantný most Puente de la Mujer – Ženský most. Spája východný a západný breh.

TU nájdete tie najvýhodnejšie akciové zájazdy do Buenos Aires s ubytovaním aj dopravou.

buenos aires dovolenka

Ak chcete navštíviť najfarebnejšiu štvrť, vydajte sa do La Boca. Založili ju európski imigranti, prevažne Taliani a Španieli. La Boca je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Na malom mieste tu nájdete všetko, čo si len zaumienite a vo všetkých farbách. Pestrofarebné útulné kaviarne na každom kroku, v ktorých tancujú miestni umelci. Ak si sadnete blízko pri nich, o pár minút ste už na parkete spolu s nimi a učia vás miestne tance. Milé je, že tu nič nepôsobí gýčovo a prehnane. Každý dom je natretý inou veľmi výraznou farbou, ale všetko k sebe jednoducho ladí. Všetko je tu veľmi príjemné a veselé, až tak, že zabudnete na opatrnosť, ktorej v tomto meste nikdy nie je dosť. Aj v La Boce sú veľmi výrazne vidieť kontrasty mesta. Kedysi to bola štvrť chatrčí bez elektriny a dnes sa tu koncentruje najvýznamnejšia komunita umelcov.

Historickým centrom argentínskej metropoly je Plaza de Mayo. Námestia je centrom významných historických udalostí. Nachádzajú sa na ňom veľmi významné budovy. Casa Rosada je sídlo prezidenta, z ktorej sa v minulosti prihováral ľudu Perón a jeho žena Evita. Katedrála metropolitana v sebe ukrýva pozostatky hrdinu bojujúceho za nezávislosť – generála Josého de San Martína.

Prísť do Argentíny a neochutnať steaky by bol skutočne hriech. Porcia je neskutočná. Dostanete obrovskú horu mäsa. Máte pocit, že tu nemôžete nikdy zjesť. Nemôžete sa však čudovať, ste v Argentíne, ktorá je najväčším konzumentom mäsa na svete. Veľkou delikatesou je parilla – sú to všetky grilované pochúťky v reštauráciách. Z obľúbených nápojov jednoznačne vyskúšajte yerba mate.

buenos aires

V Buenos Aires sa pripravte na večne usmiate tváre ľudí okolo vás. Ich úsmev a dobrá nálada je veľmi nákazlivá. Sú veľmi priateľskí a snažia sa s vami komunikovať i keď nerozumejú po anglicky skoro nič. Hovoríte sa rukami nohami, ale nakoniec sa určite pochopíte. Mesto vo vás zanechá jedinečné spomienky a úsmev na duši. Na uliciach budete mať chuť tancovať a spievať s miestnymi, ktorí vás radi naučia základné tanečné kroky. Buenos Aires je mesto života, žije sa tu každú minútu dňa naplno, bez ohľadu na následky. Preto ak si chcete užívať život, navštívte toto mesto. Odnesiete si veľmi hromadu zážitkov, uzavriete priateľstvá na celý život a ochutnáte neuveriteľné lokálne špeciality.

TU nájdete tie najvýhodnejšie akciové zájazdy do Buenos Aires s ubytovaním aj dopravou.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail