Dovolenka a zájazdy do Viedne

Viedeň je hlavným a najväčším mestom našich západných susedov z Rakúska. Rozprestiera sa na upätí Viedenského lesa a pre svoju výbornú geografickú polohu je Viedeň prezývaná ako Dunajská metropola.

Viedeň je vhodným kandidátom na jednodňový a viacdňový poznávací  výlet. Toto rakúske mesto má impozantné historické centrum, niekoľko zámkov, múzeá, sochy a iné pozoruhodnosti napríklad korunovačné klenoty.

TU nájdete akciové zájazdy a tiež najlacnejšie letenky z Bratislavy a Košíc do Viedne.

Čo robiť a vidieť vo Viedni

Vo Viedni sa nachádza jedna z najznámejších budov na svete a to je Wiener Staatsoper – Viedenská opera.

Mesto, v ktorom sa hudobní umelci a skladatelia predbiehali o prvenstvo. Viedeň si svoje renomé z minulosti drží dodnes. Vo Viedenskej opere sa odohrá približne 200 predstavení v roku. I keď cena lístkov nie je najnižšia, vypredané sú behom niekoľko dní. Ďalšou veľmi prepracovanou a významnou budovou je Stephansdom. Nachádza sa na námestí Stefanplatz. Budova je zaujímavá kvôli svojej asymetrii. V tejto budove sa ženil sám veľký Mozart a pokrstil tu i svoje dve deti. Mozart je dokonca v Stephansdome i pochovaný.

vieden dovolenka

Hneď vedľa sa nachádza tiež veľmi známy Figarohaus. Rovnako i ten sa spája s Mozartom, ktorý tu zložil veľmi slávnu Figarovu svadbu.  Ak ste milovníkom koní, Viedeň si pripravila i niečo pre vás. V blízkosti Hofburgu sa nachádza tradičná jazdecká škola Lipických koní. Jej história sa datuje od čias najväčšej slávy Habsburgovcov. Profesionálni jazdi predvádzajú svoju show po celom svete a tešia sa veľkým úspechom a pozitívnym ohlasom. Na ich vystúpenie si však musíte kúpiť lístky niekoľko mesiacov dopredu. Na tréning sa však môžete prísť kedykoľvek.

Pri zvieratách ešte chvíľku ostaneme. Viete o tom, že vo Viedni sa nachádza ZOO, ktorá bola založená v roku 1752? Je to najstaršia zoologická záhrada na svete a nachádza sa v zámockom parku v Schönbrunne. Zoo sa teší z viac ako sedemsto druhov rôznych zvierat. Od tých tradičných až po tie vzácnejšie, ako napríklad pandy. Ak navštívite zoo nenechajte si ujsť ani prehliadku zámku. Nachádzajú sa tam veľmi zaujímavé predmety a hlavne pôvodné miestnosti. Zámok bol najskôr loveckým sídlom, neskôr sa však prestaval a stal sa letnou rezidenciou rodinou Habsburgovcov. Po priestoroch tohto zámku sa pohybovala Mária Terézia i veľmi obľúbená princezná Sisi.

Vienna

Ak už máte dosť oficiálnych pamiatok a chcete zažiť skutočnú zábavu, pre vás si Viedeň pripravila Prater. Miesto zábavy, adrenalínu a smiechu. Najlepšie je zažiť atmosféru tohto miesta po západe slnka. Vtedy tu nastáva tá správna atmosféra. Kolotoče, nočné bary, svetelné show a diskotéky, všetko na jednom mieste. Prater funguje každoročne od polovice marce do konca októbra. Čaká na vás viac ako 250 atrakcií. Dokonca tu nájdete i 5D kino, strašidelný dom či múzeum voskových figurín.

Ak vám po tomto všetko poriadne vytrávilo, mali by ste zavítať do pravej rakúskej reštaurácie. Objednajte si pravý poriadne vyklepaný viedenský Wienerschnitzel väčší ako tanier, na ktorom vám ho prinesú a zemiakový šalát. Pre niektorých návštevníkom je to ten zaujímavejší zážitok z celej návštevy Viedne. Potom už neostáva nič iné len posedieť v niektorej z kaviarní v centre Viedne a sledovať ostatných turistov. Ako sladkú bodku za celým výletom nezabudnite ochutnať skvelé Mozartove gule, ktorá kúpite v každom obchode, pretože je to veľmi vyhľadávaný viedenský suvenír.

TU nájdete akciové zájazdy a tiež najlacnejšie letenky z Bratislavy a Košíc do Viedne.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail