Dovolenka a letenky do Washingtonu

Hlavné mesto Spojených štátov amerických. Prezýva i ,,Smaragdové mesto“. Pomenovali ho po prvom americkom prezidentovi Georgovi Washingtonovi. Bolo postavené na močariskách a dnes je z neho elegantné veľkomesto. Od ostatných amerických metropol sa líši už na prvý pohľad. Nenachádza sa tu toľko mrakodrapov ako by ste mohli čakať.

TU nájdete tie najlacnejšie zájazdy a letenky do Washingtonu a tiež ostatných kútov USA.

Vo veľkomeste je veľmi veľa pamiatok a inštitúcií, ktoré treba vidieť. Medzi zaujímavé nazvime ich politické pamiatky patrí jednoznačne Pamätník Franklina Delana Roosvelta. Nachádza sa múrom zo sivej žuly. Spolu s dvomi Roosveltovými sochami sa tam nachádza i park s malými vodopádmi. Lincolnov pamätník sa nachádza v budove pripomínajúcej grécky panteón. Má 36 stĺpov, taký bol počet štátov Lincolnovej únie. Vo vnútri tejto stavby je socha sediaceho prezidenta.

Washington (1)

V štýle rímskeho panteónu je postavený Jeffersonov pamätník. Bronzová socha Jeffersona bola postavená z čiernej žuly z Minnesoty. Posledný politický pamätník patrí samozrejme prvému prezidentovi USA Georgovi Washingtonovi. Je 169 metrov vysoký a na jeho vrchole vás čaká neuveriteľný výhľad na mesto.

Biely dom, v ktorom býva vždy prezident s rodinou je starý viac ako 200 rokov. Bol postavený v gregoriánskom štýle. Viete, čo všetko sa v bielom dome nachádza? Spočítané a podtrhnuté. Dokopy tam je 132 izieb, 35 kúpeľní, 412 dverí, 8 schodíšť, 3 výťahy, prezidentská kancelária – Oválna pracovná a mnoho ďalšieho. Nachádza sa tam vlastná zubná ordinácia, televízne štúdio, bazén a solárium, ba dokonca i jadrový úkryt. Na prehliadku sa môžete dostať len s povolením ambasády. Vo Washingtone sa môžete prejsť po mnohých múzeách a iných ako politických pamiatkach. Mesto s tak bohatou históriou vám jednoznačne má, čo ponúknuť. Ak však máte dosť vybudovanej krásy musíte zamieriť niekam von z mesta.

Veľmi lukratívnym miestom pre zábavu je Baltimore. Nachádza sa tu vodný svet, kde vám už pri vstupe padne sánka. Vodopády, ktoré je majú viac ako 70 metrov, akváriá plné krokodílov, jedovaté žaby a najväčšia hviezda je gigantická chobotnica. Neďaleko leží aj miesto známe ako Virginia Beach. Oblasť je známa hlavne kvôli plážam a množstvu hotelov, ktoré sa pozdĺž celej pláže nachádzajú. Miestna pláž je dokonca zapísaná v Guinessovej knihe rekordov ako najdlhšia pláž na svete.

baltimore

Nočný život je v Amerike ešte väčšia divočina ako v Európe. Piť alkohol však môžete až keď máte 21 rokov. V tých najväčších a najvychýrenejších baroch si môžete vybrať až z 1000 druhov piva. Niektoré bary pravidelne pozývajú na svoje stage najrôznejších a najlepších DJov sveta. Ak patríte k pokojnejším návštevníkom a radšej si večer vychutnáte niekde v divadle, navštívte Fords Theatre. Na tomto mieste zastrelili Abrahama Lincolna. Dnes je to stredisko muzikálov, multikultúrnych a rodinných hier.

Vo Washingtone sa nebude nudiť ani minútu. Všade na vás číha dobrodružstvo a je len na vás akú cestou sa vyberiete. Stačí mapa, pohodlné topánky, správni ľudia a ideálna cestovateľská nálada vás úplne pohltí.  Keď už budete v USA, nezabudnite i na iné veľmi zaujímavé a lukratívne mestá v blízkosti Washingtonu. Odporúčame jednoznačne Philadelpiu. Rovnako krásne a rozprávkové mesto, v ktorom môžete preskúmať pamiatky z obdobia nezávislosti. Tie najdôležitejšie sa nachádzajú v Národnom historickom parku Nezávislosti. Amerika vám veľmi rada otvorí svoje brány.

TU nájdete tie najlacnejšie zájazdy a letenky do Washingtonu a tiež ostatných kútov USA.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail