Čo robiť a vidieť v Ríme

Všetky cesty vedú do Ríma. Hlavného mesta Talianska. Rozprestierajúceho sa riekach Tiber a Aniene v blízkosti pobrežia Tyrrhenského mora. Metropola plná histórie na každom kroku, drahých butikov v malých uličkách a samozrejme tých najlepších reštaurácií a kaviarní na svete.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky a zájazdy do Ríma s ubytovaním aj dopravou, momentálne už od 119€.

Doprava po Ríme a Rímske pamiatky

Najjednoduchší spôsob ako sa môžete po Ríme pohybovať je buď pešo alebo metrom. Pohyb metrom je skutočne zážitok. Metro jazdí len po dvoch trasách červená linka A a modrá linka B. Drvivá väčšina pamiatok, ktoré v Ríme chcete vidieť sa nachádza na červenej trase. Ak sa chcete dostať do odľahlejších častí, použije radšej autobus. Trás, po ktorých sa môžete vydať je veľmi veľa. Preto je dobré spísať si plán cesty. rím dovolenka

Veľmi pekná prechádzka po pamiatkach sa začína na Anjelskom moste. Dostanete sa až na námestie Campo de’ Fiori. Nachádza sa tu socha astronóma Giordana Bruna a veľmi veľa kaviarní a reštaurácií. Cesta ďalej vedie na jedno z najkrajších rímskych námestí Piazza Navona. Traduje sa, že ak si dohodnete rande práve na tomto námestí, ostanete s tým človekom do konca života a ešte aj veľmi šťastní. Súčasťou Ríma je i Vatikán s majestátnou Bazilikou sv. Petra.

Či už ste alebo nie ste veriaci, tento kus histórie nás nenechá chladnými. Ak sa chcete dostať až na samý vrch kupoly pripravte sa na 551 schodov, ktoré na vás čakajú. Ďalšie zaujímavé pamiatky sú napríklad Hadriánov Panteón na námestí Piazza della Rotonda, Fontána di Trevi, ktorá je jednou z najznámejším fontán na svete a určite najvyhľadávanejšia pamiatka v Ríme. rimVideli ste film Prázdniny v Ríme? Tak si jednoznačne pamätáte Španielske schody. Ľuďom slúžia tieto schody ako lavička. Vždy na ich sedí veľa mladých, ale i starých. Pijú kávu, čítajú noviny, fotia sa alebo len tak debatujú.  Vráťme sa teraz do čias gladiátorov, rímskych cisárov a napadne nám jedno jediné slovo : ,Koloseum“. Kvôli tejto monumentálnej stavbe víta Rím každoročne niekoľko miliónov turistov. Obrovská stavba, po ktorej sa môžete prejsť a predstavovať si ako to kedysi vyzeralo. Všetky tie boje, ktoré sa odohrávali na tomto mieste. Dokonale prepracovaný systém vstupu a výstupu do areálu.

Ak už máte dosť všetkého ruchu a hluku, ktorého je v Ríme skutočne priveľa, ostáva vám jediná možnosť. Ukryje vás Forum Romanum. Trochu prírody v tej mestskej džungli padne vždy vhod. Ocitnete sa v mieste, kde je pokoj, čerstvý vzduch a oveľa menej turistov.

Jedlo v Taliansku

V neposlednom rade je dobré spomenúť vychytené rímske reštaurácie. Taliani sú labužníci. Na raňajky vám naservírujú čerstvé croissanty a čerstvú pomarančovú šťavu. Na obed niečo ľahké, napríklad čerstvé paniny a posledným jedlom je nezabudnuteľná večera. Reštaurácií v Ríme je neúrekom. Vyberte si tú, ktorá sa vám zdá najsympatickejšia a len hodujte. Hladní určite neodídete ani z jednej. Taliani sú príliš hrdí na svoju kultúru, aby vám ponúkli niečo, čo by oni sami nejedli alebo čo by im nechutilo. Vždy dostane kvalitné suroviny, čerstvé mäso i ryby.lasagne

Rím ponúka svojím turistom kopec úžasných zážitkov. Taliani majú v sebe veľmi veľa temperamentu a tej sa prejavuje absolútne všade kam  prídete. Svojím úsmevom vás naočkujú už pri prvom stretnutí. Rím skutočne stojí za návštevu.

NA TEJTO STRÁNKE nájdete aktuálne akciové balíčky a zájazdy do Ríma s ubytovaním aj dopravou.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail