5 najkrajších miest Talianska

Ak si chcete skutočne oddýchnuť a načerpať silu vyberte sa s rodinou alebo s priateľmi do jedných z nasledujúcich miest v Taliansku. Krajina dala tomuto svetu skutočne mnoho. Či už je to chuť lahodného espressa, chrumkavej a voňavej pizzi alebo umelcov ako Botticelli a Verdi. V Taliansku nájdete úžasné vinice, krásne pláže, skvelé jedlo a príjemných temperamentných Talianov s úsmev na tvári v každej situácii.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky, zájazdy a letenky do všetkých častí Talianska s ubytovaním aj dopravou.

Erice – nachádza sa na severozápade talianskeho ostrova Sicílie. Najslávnejším miesto je ericePasticceria Grammatico. Mandľové pečivo, ktoré sa rozplýva na jazyku a typické cannoli – sladké trubičky naplnené ricottou. Hneď po tom ako naplníte svoje bruško týmito dobrotami, môžete spáliť kalórie výstupom na pevnosť Erica, ktorá leží vo výške 750 metrov nad morom. Z tejto výšky sa vám naskytne úžasný výhľad na more a dokonca dovidíte až na Etnu. Legenda hovorí, že v takejto výške máte len zavrieť oči a niečo si priať, ak po tom skutočne túžite do troch dní sa vám vaše želanie splní.

 

Monticchiello – menej známa, ale za to veľmi zaujímavá dedinka. Niektorí miestni ešte stále chodia na koňoch, ktoré si priviažu pred bar a idú si vychutnať obľúbené chianti. Všetko tu chutí nejako lepšie. Či už víno, syry, olivový olej, ale i cestoviny a salámy majú skvelú lahodnú chuť. Najnavštevovanejší atrakcii je Teatro Povero. Divadlo pod holým nebom. Do tradičnej toskánskej atmosféry vás svojím zjavom vtiahne kamenné mestečko s úzkymi uličkami zachované v stredovekom štýle.

01_Monticchiello dovolenka

Alberobello – známe je najmä kvôli svojim domčekom ,,trulli“. Všetko je veľmi malé ba až mystické. V tomto mestečku si pripadáte ako šmolkovia. I kostol je postavený v trulli štýle. Ak sa budete prechádzať po meste zistíte, že obyvatelia sa veľmi starajú o svoje ulice. Všade je poriadok, okná zdobia kvety a miestni sú veľmi priateľskí. V niektorých trulli domčekoch sú obchody so suvenírmi, aby návštevníci mohli tieto stavby obdivovať i zvnútra. Vraj najkrajšie sú domčeky počas jasnej noci, keď stavby osvecujú hviezdy. Tieto chvíle sú veľmi romantické. Mestečko je zapísané i na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

Alberobello2

Atrani – mesto je zasadený medzi pobrežím a skalnatými útesmi. Pýši sa obrovskými citrónovými hájmi. Pritom celé mesto sa rozkladá len je jednom kilometri štvorcovom. Množstvo úzkych uličiek, minischodísk, klenieb vo vás zanechá obrovský dojem. Jednoznačne musíte navštíviť Kostol San Salvatore de Birecto a Kostl Santa Maria Maddalena. Ak si chcete oddýchnuť od chaotického a rušného života, zožeňte si ubytovanie s označením ,,agroturismo“.  Jedná sa o domy na statku uprostred viníc a olivových hájov so zvieratkami. Ak sa ubytujete v takýchto priestoroch máte okrem neuveriteľného pokoja od uponáhľaného života ešte jednu velikánsku výhodu. Domáci vám zaručene dajú vyskúšať produkty so svojej farmy a úrody. Skvelé domáce syry, salámy a vína čakajú len na vás.

atrani taliansko

 

Spoleto – ak sa chcete zastaviť respektíve vrátiť v čase až do stredoveku, musíte navštíviť toto talianske mesto. Miesto, kde sa nachádza nádherný dóm a pripravia vám to najchutnejšie espresso v Tric Trac bare. Na terasách kaviarní si môžete užívať hru na klavíri a slnečné lúče. V typických malých potravinách si kúpte ako suvenír za studena lisovaný olivový olej z olivových hájov na okolí.

TU nájdete aktuálne akciové balíčky, zájazdy a letenky do všetkých častí Talianska s ubytovaním aj dopravou.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail